Με πολύ σκληρό και δηκτικό τρόπο σχολίασε στο facebook ο γνωστός δημοσιογράφος του Ευόσμου Πέτρος Λεμπετλής την προσχώρηση του Δημήτρη Χρήστου στην παράταξη του Λευτέρη Αλεξανδρίδη.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Το σχόλιο του Πέτρου Λεμπετλή για την ανακοίνωση του Δημήτρη Χρήστου με τίτλο «Η “Κοινωνία Αξιών” συμπορεύεται με τον Λευτέρη Αλεξανδρίδη και την παράταξη “Δήμος Πρωταγωνιστής”»:
«Εν έτη 2023, “εικονικές σφραγίδες” λαϊκών κινημάτων, στηρίζουν υποψήφιους Δημάρχους; Που ζούμε στη δεκαετία του 50; Έλεος!!!»
«Στο αποκορύφωμά της η κοροϊδία σε βάρος των συνδημοτών μας»