Κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου της 2ας Νοεμβρίου 2022, όλες οι παρατάξεις της αντιπολίτευσης και οι υποψήφιοι δήμαρχοι έκαναν στη διοίκηση επίδειξη πολιτικού πολιτισμού.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Παρά το γεγονός ότι λίγα 24ωρα πριν τη συνεδρίαση έγινε θανατηφόρο ατύχημα στην οδό 25ης Μαρτίου στη Νέα Πολιτεία του Ευόσμου, παρά το γεγονός ότι η αντιπολίτευση πολλές φορές αναφέρθηκε στα τροχαία ατυχήματα που γίνονται στη συγκεκριμένη οδό και στην ανάγκη λήψης μέτρων, παρά το γεγονός ότι η διοίκηση Μανδαλιανού δεν έκανε απολύτως τίποτα, η αντιπολίτευση κράτησε πολύ χαμηλούς τόνους επισημαίνοντας απλά πως πρέπει να παρθούν άμεσα μέτρα.
Κανονικά από τέτοιες συμπεριφορές η διοίκηση του δήμου θα έπρεπε να παίρνει μαθήματα πολιτικού πολιτισμού, αλλά δυστυχώς δεν είναι διατεθειμένη να το κάνει και να φερθεί ανάλογα σε όλα τα θέματα. Παρ’ όλο που γενικά η αντιπολίτευση δεν προσπάθησε να εκμεταλλευτεί πολιτικά κανένα πρόβλημα του δήμου, η διοίκηση την κατηγόρησε για πολιτική εκμετάλλευση προβλημάτων εξαιτίας της άσκησης κριτικής.
Η διοίκηση Μανδαλιανού δεν αντέχει την κριτική οπότε δεν αντιλαμβάνεται τη διαφορά της πολιτικής εκμετάλλευσης με της άσκησης κριτικής. Αν την αντιλαμβανόταν ο δήμος θα είχε γίνει έστω λίγο καλύτερος, αλλά δυστυχώς η διοίκηση Μανδαλιανού ζει με εμμονές που πήγαν το δήμο πίσω.
Κιμ. Ο.
Δυστυχώς αυτήν τη φορά το τροχαίο στην 25ης Μαρτίου ήταν θανατηφόρο