Δήλωση στην «Αγκίδα» έκανε ο υποψήφιος δήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου Μίλτος Τασούλης για το σχόλιο του γνωστού δημοσιογράφου του Ευόσμου Πέτρου Λεμπετλή.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ο κύριος Λεμπετλής με σχόλιό του στο facebook έκανε λόγο για πιθανή «σύμπλευση» του Μίλτου Τασούλη με τον Κλεάνθη Μανδαλιανό.
Η δήλωση του κυρίου Τασούλη είναι η εξής:
«Ο κ. Λεμπετλής, που τον γνωρίζω πολύ καλά πριν επιλέξει την αποδημία, είναι μεγαλωμένος σε δημοσιογραφικά υπόγεια με μονταζιέρες. Άλλοι κάνουν Πολιτική κι άλλοι κοπτοραπτική. Καλή η προσπάθειά του. Ελπίζω να βγάζει έτσι τίμια το ψωμί του ως ενεργούμενο. Μόνο που πριν πιούμε κάτι ελέγχουμε να μη μας κάνει κακό…»
Παραιτήθηκε από Γενικός Γραμματέας του δήμου Σερρών ο Μίλτος Τασούλης
«Με μπροστάρηδες “χρήσιμους ηλίθιους” δημιουργούν σενάρια αρρωστημένης φαντασίας»