![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2017/06/mpaltas-theodwros.jpg)
Κατά τη συζήτηση που διοργάνωσε στο Θεματικό Ευρυζωνικό Πάρκο Νεολαίας Ελευθερίου Κορδελιού η Πρωτοβουλία Πολιτών με θέμα το ιδιοκτησιακό καθεστώς του Θεματικού Ευρυζωνικού Πάρκου Νεολαίας Ελευθερίου Κορδελιού (πρώην κοιμητήρια), ο δημοτικός σύμβουλος Κορδελιού Ευόσμου Θεόδωρος Μπαλτάς έθεσε το παρακάτω εύλογο ερώτημα:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Γιατί όταν έμαθε ο ενιαίος δήμος Κορδελιού Ευόσμου ότι ο χώρος του Θεματικού Ευρυζωνικού Πάρκου Νεολαίας Ελευθερίου Κορδελιού δηλώθηκε και από την Εκκλησία, δεν έκανε καμία μα καμία ενέργεια; Γιατί άφηνε το χρόνο να κυλήσει έτσι;»
«Η διοίκηση του δήμου δεν ενδιαφέρεται για τη διαφύλαξη της περιουσίας του δήμου;»
Στάθης Καϊτετζίδης: Ο Μητροπολίτης γνωρίζει τη συμφωνία του δήμου με την Εκκλησία για τα παλιά Κοιμητήρια
«Το συμβολαιογραφικό έγγραφο της Εκκλησίας για την κυριότητα του ΘΕΠΑΝ δεν συνιστά συμβολαιογραφική συναίνεση»