![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2019/06/dhmarxeio-kordelioy-evosmoy-kontino.jpg)
Ρώτησε σε συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου ο Βασίλης Ανδρεάδης γιατί, αφού η ιστοσελίδα του δήμου έγραψε ότι η αντιπολίτευση δεν ψήφισε την εγκατάσταση Πυροσβεστικού Σταθμού και το έγραψε μάλιστα με χαρακτηρισμούς σε βάρος της αντιπολίτευσης, δεν έγραψε για το γεγονός ότι η διοίκηση δεν ψήφισε την παρέκταση που ζητούσαν εργαζόμενοι του δήμου προκειμένου να δικαστεί η προσφυγή μονιμοποίησής τους σε άλλη πόλη.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Φυσικά ο κύριος Ανδρεάδης δεν πήρε καμία απάντηση. Για τον δήμαρχο και τη διοίκησή του είναι πολύ φυσιολογικό η ιστοσελίδα του δήμου να γράφει αυτά που οι ίδιοι θέλουν και αυτά που τους διαφημίζουν. Η ιστοσελίδα του δήμου έχει μετατραπεί σε ιστοσελίδα της «Νέας Πνοής», αφού έφτασε να έχει και άρθρο γνώμης σε βάρος της αντιπολίτευσης του δήμου. Η απάντηση που δεν δόθηκε στον κύριο Ανδρεάδη προφανώς είναι «γιατί έτσι γουστάρουμε».
Κιμ. Ο.
Η ιστοσελίδα του δήμου Κορδελιού Ευόσμου ως προπαγανδιστικός μηχανισμός της διοίκησης