![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/05/dysosmia-5.jpg)
Σύμφωνα με τα όσα είπε στέλεχος της διοίκησης του δήμου Κορδελιού Ευόσμου κατά τη συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στις 7 Μαΐου 2021, η διοίκηση αποφάσισε ομόφωνα να λάβει τη χορηγία. Είναι να αναρωτιέται κανείς αν τελικά η δυσοσμία δεν ενοχλεί κανένα μέλος τη διοίκησης του δήμου. Είναι να αναρωτιέται επίσης κανείς εάν πιστεύουν τα μέλη της διοίκησης του δήμου ότι η δυσοσμία δεν θα έπρεπε να ενοχλεί και κανέναν κάτοικο του δήμου.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Μήπως τα μέλη της διοίκησης του δήμου πιστεύουν ότι τελικά η δυσοσμία δεν είναι και τόσο έντονη, δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα και η ενασχόληση μαζί της είναι υπερβολική; Ή μήπως τελικά τα μέλη της διοίκησης του δήμου πιστεύουν ότι είναι πολύ φυσιολογικό να εμπαίζουν τους κατοίκους του δήμου, επειδή τη χορηγία την έλαβαν από τον Γιαννάκη, ενώ η δυσοσμία προέρχεται από τον Γιάννη; Τα μέλη της διοίκησης του δήμου που μένουν στο Κορδελιό και βιώνουν έντονα τη δυσοσμία, συμφώνησαν κι αυτά στη λήψη της χορηγίας; Τελικά είναι αλήθεια ότι η διοίκηση αποδέχτηκε ομόφωνα τη χορηγία ή υπήρξαν μέλη της που διαφώνησαν;
Απαντήσεις στα παραπάνω ερωτήματα αναμένεται να δοθούν στη σημερινή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου στις 18:30.
Κ. Τσ.