Τα θερμά του συγχαρητήρια με ανάρτηση στη σελίδα της παράταξής του στο facebook εξέφρασε ο δήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου, Λευτέρης Αλεξανδρίδης, σε όλους τους συμμετέχοντες στο 18ο Διεθνή Μαραθώνιο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Η ανάρτηση του δημάρχου Κορδελιού Ευόσμου είναι η παρακάτω:
«Ο Δήμος Κορδελιού – Ευόσμου αγκάλιασε τον 18ο Διεθνή Μαραθώνιο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ και συμμετείχε ενεργά στην επιτυχημένη διεξαγωγή μίας διοργάνωσης – θεσμό, η οποία διαφημίζει τη Θεσσαλονίκη και τη χώρα μας σε κάθε γωνιά του πλανήτη.
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες στη μεγάλη γιορτή του αθλητισμού!»