Υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος στο δήμο Κορδελιού Ευόσμου με την παράταξη Μανούκα, αποφάσισε να σχολιάσει τα όσα είπε ο δήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου, Λευτέρης Αλεξανδρίδης, στην «Αγκίδα», σχετικά με το ότι το υπόγειο πάρκινγκ του Ελευθερίου Κορδελιού θα έχει λειτουργήσει μέχρι τον προσεχή Ιούνιο.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τα σχόλιο του υποψηφίου δημοτικού συμβούλου με την παράταξη Μανούκα είναι ένα emoji που γελάει μέχρι δακρύων. Προφανώς ο υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος θέλει να πει πως αποκλείεται να ανοίξει το υπόγειο πάρκινγκ του Ελευθερίου Κορδελιού μέχρι τα τέλη Ιουνίου.
Αναρωτιέται κανείς γιατί γελάει. Θεωρεί άραγε πως δεν πρόκειται ο κύριος Αλεξανδρίδης να τηρήσει τη δέσμευσή του για το άνοιγμα του υπόγειου πάρκινγκ; Θεωρεί μήπως ότι η μόνη ικανή για να ανοίξει το υπόγειο πάρκινγκ της πλατείας Ελευθερίας ήταν η κυρία Μανούκα;
Ο τρόπος αντίδρασής του πάντως δείχνει την πεποίθησή του για τη λειτουργία του υπόγειου πάρκινγκ, αλλά και για άλλα έργα τα οποία δεσμεύτηκε προεκλογικά να κάνει η παράταξη Αλεξανδρίδη. Η πεποίθησή του είναι πως δεν θα γίνει τίποτα και ότι ο δήμος τα επόμενα πέντε χρόνια θα μείνει στάσιμος ή θα πάει πίσω;
Ωραία αντιπολίτευση! Αντί να πιέσουμε όλοι τη διοίκηση Αλεξανδρίδη να κάνει αυτά για τα οποία δεσμεύτηκε προεκλογικά και όπου μπορούμε να βοηθάμε, θα παρακαλάμε να αποτύχει; Και ποιος θα χάσει από αυτό; Ο δήμος και οι δημότες δεν θα χάσουν; Και τι έχουμε να κερδίσουμε εάν αποτύχει η παράταξη Αλεξανδρίδη;
Κ. Τσ.