Ο Χρήστος Πεσματζόγλου σχολίασε με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην «Αγκίδα» τη δήλωση του Κώστα Σωτηράκη πως μπορεί να στείλει στον Γιώργο Αντίνου αναλυτικά τις πληρωμές από το ταξίδι στη Ρουμανία.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Το σχόλιο του Χρήστου Πεσματζόγλου είναι το εξής:
«Ε ! Και τι έγινε με Σωτηράκη αν στείλετε τα τιμολόγια στον Κο Αντίνοου.! Όλοι γνωρίζουμε το “βάρος” αυτών των τιμολογίων κι ας έχουν κάθε επισημότητα.!!»