Αφού ο δήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου μετονόμασε άτυπα την οδό Καραολή Δημητρίου σε οδό Καραολή, μπορεί με τον ίδιο άτυπο τρόπο να μετονομάσει την οδό Μεγάλου Αλεξάνδρου.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ποιο όμως όνομα θα μπορούσε να δοθεί στην οδό Μεγάλου Αλεξάνδρου χωρίς να προκαλέσει αντιδράσεις για τη μετονομασία;
Δίνεται μια πρόταση στην οποία σίγουρα θα συμφωνήσουν όλες οι παρατάξεις…
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/05/odos-megaloy-alexandroy-mandalianoy.jpg)
Εάν τελικά δεν συνηγορήσουν όλοι στη συγκεκριμένη πρόταση για μετονομασία της οδού Μεγάλου Αλεξάνδρου στον Εύοσμο, θα πρέπει όλες οι πινακίδες να γίνουν όπως η παρακάτω…
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/05/odos-m-alexandroy.jpg)
Με αυτόν τον τρόπο όποιος θέλει την οδό θα την αποκαλεί Μεγάλου Αλεξάνδρου και όποιος θέλει Μανδαλιανού Αλεξάνδρου.
Μπ.