Το ερώτημα για το ποιος έχει δικαίωμα να ασκήσει κριτική στη διοίκηση Μανδαλιανού τείνει να πάρει θέση δίπλα στο ερώτημα «να ζει κανείς ή να μη ζει».
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τα στελέχη της διοίκησης Μανδαλιανού πιστεύουν πως μπορούν ή έχουν δικαίωμα να τους ασκήσουν κριτική συγκεκριμένοι άνθρωποι κι όχι όλος ο κόσμος. Το πρόβλημα είναι πως και σκέφτονται και λένε τέτοια πράγματα.
Έτσι ο αντιδήμαρχος Διοικητικών Υπηρεσιών Κορδελιού Ευόσμου, Χρήστος Ταξίδης, σε συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου εξέφρασε την άποψη πως κρίνεται από την πορεία του και δεν έχει ανάγκη να τον κρίνει ή να τον λυπάται κανείς!
Από τα στελέχη της διοίκησης Μανδαλιανού, έτσι όπως το πάνε, δεν θα μας φανεί καθόλου παράξενο να ακούσουμε τον παρακάτω διάλογο…
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/05/mandalianos-taxidhs-kritikh-theos.jpg)
Μπ.
Ο Θεός κι αυτός υπό προϋποθέσεις…