Ο Σωτήρης Μαγόπουλος έκανε την παρακάτω δήλωση στην «Αγκίδα», που αφορά την ανακοίνωση του υποψηφίου δημάρχου Κορδελιού Ευόσμου Λευτέρη Αλεξανδρίδη για τις ανώνυμες καταγγελίες σε βάρος του δήμου:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Φίλε μου Λευτέρη, μην ψάχνεις αλλού για καταγγέλλοντες επώνυμους ή ανώνυμους. Ψάξε γύρω σου, τους έχεις κοντά σου. Αν δεν τους βρεις, ρώτησέ με για να σου τους πω γιατί πέντε χρόνια τους έζησα καλά».
Ο Σωτήρης Μαγόπουλος διετέλεσε αντιδήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου και πρόεδρος του Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Θεσσαλονίκης. Στις επερχόμενες δημοτικές εκλογές θα είναι υποψήφιος με τη Μαρία Μανούκα.