Ο πρώην αντιδήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου και νυν δημοτικός σύμβουλος Βασίλης Ανδρεάδης φαίνεται πως τελικά δεν θα είναι υποψήφιος βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας στις προσεχείς εθνικές εκλογές. Ο κύριος Ανδρεάδης ήταν ο πρώτος που είχε ανακοινώσει πως θα είναι υποψήφιος δήμαρχος στις προσεχείς δημοτικές εκλογές, αλλά μετά αποφάσισε να στραφεί προς την κεντρική πολιτική σκηνή.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Σύμφωνα με πληροφορίες της «Αγκίδας» την Τετάρτη που θα είναι ο πρωθυπουργός στη Σταυρούπολη δεν θα ανακοινώσει τον Βασίλη Ανδρεάδη ανάμεσα στους υποψήφιους βουλευτές.
Οι ίδιες πληροφορίες λένε πως η κενή θέση που υπάρχει στο ψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας θα καλυφθεί από γυναίκα. Εν αναμονή εξελίξεων για το τι πρόκειται να πράξει ο κύριος Ανδρεάδης σε αυτοδιοικητικό επίπεδο, αφού τελικά δεν θα είναι υποψήφιος βουλευτής.
Θα προσχωρήσει ο Βασίλης Ανδρεάδης στη διοίκηση Μανδαλιανού;