Την παρακάτω λακωνική δήλωση στην «Αγκίδα» έκανε ο υποψήφιος δήμαρχος Μιλτιάδης Τασούλης απαντώντας στην αναφορά του κυρίου Αλέξανδρου Μανδαλιανού στο όνομά του στη συνέντευξη που έδωσε στην ενημερωτική ιστοσελίδα politic.gr:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Απόκριες έχουμε, λυπάμαι για τον Δήμαρχο..
… αλλά μάλλον βιαστικά έβγαλε τον μεγάλο… καρνάβαλο με … piercing».
Ο κύριος Τασούλης συμπλήρωσε τη δήλωσή του λέγοντας τα εξής:
«Και προς ενημέρωση του κυρίου Μανδαλιανού, είχα την χαρά να κάνω στον Εύοσμο, ως πρόεδρος της ΕΥΑΘ παγίων, την αποχέτευση άνωθεν Περιφερειακής, ένα έργο αξίας 5.550.000 ευρώ. Ο Δήμαρχος τώρα σχεδιάζει τα έργα αξίας 13.000.000 ευρώ…»