Θυμάστε τη διαφήμιση που έλεγε «η μέρα φεύγει, το Johnnie Walker έρχεται»;
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ώρα 18:15 σήμερα Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2023. Ανοίγεις την μπαλκονόπορτα και βγαίνεις ανέμελος στο μπαλκόνι. Δεν πιστεύεις αυτό που μυρίζει η υποκειμενική σου μύτη. Η βρώμα είναι απερίγραπτη.
Ο ισχυρός Βαρδάρης έφυγε, η δυσοσμία επανήλθε δριμύτερη. Στο δήμο που δήμαρχος είναι ο Κλεάνθης Μανδαλιανός, στο δεύτερο μεγαλύτερο δήμο της Βόρειας Ελλάδας, η μόνη σωτηρία από τη δυσοσμία είναι ο Βαρδάρης.
Χαρίλαος Ταπαρίδης