Με σκληρό και δηκτικό τρόπο σχολίασε στο facebook ο γνωστός δημοσιογράφος του Ευόσμου Πέτρος Λεμπετλής και την ανακοίνωση της παράταξης Αλεξανδρίδη για την υποδοχή του Δημήτρη Χρήστου. Ο κύριος Λεμπετλής είχε σχολιάσει με τον ίδιο τρόπο και τη δήλωση προσχώρησης του κυρίου Χρήστου στην παράταξη του Λευτέρη Αλεξανδρίδη.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Το σχόλιο του Πέτρου Λεμπετλή στην ανακοίνωση της παράταξης Αλεξανδρίδη με τίτλο «O Λευτέρης Αλεξανδρίδης και ο “Δήμος Πρωταγωνιστής” καλωσορίζουν την “Κοινωνία Αξιών” και τον Δημήτριο Χρήστου» είναι το παρακάτω:
«Με αγωνία περιμένουμε και κάποιο κείμενο στήριξης, με υπογραφές και μελών αυτής της κίνησης “Κοινωνία των αξιών”. Η κοροϊδία των συνδημοτών μας, στο αποκορύφωμα της».
Σκληρή κριτική στην προσχώρηση του Δημήτρη Χρήστου στην παράταξη Αλεξανδρίδη