Την παρακάτω σύντομη δήλωση στην «Αγκίδα» έκανε η Δέσποινα Θεοχάρη απαντώντας στα σχόλια του δημοσιογράφου Πέτρου Λεμπετλή για την προσχώρηση του Δημήτρη Χρήστου στον συνδυασμό του Λευτέρη Αλεξανδρίδη:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Όσον αφορά τα σχόλια του δημοσιογράφου Πέτρου Λεμπετλή για τον συνδυασμό μας, θα ήθελα να επισημάνω ορισμένα πράγματα.
Η παράταξή μας απαρτίζεται από έμπειρα στελέχη της τοπικής αυτοδιοίκησης με γνώσεις στη διοίκηση.
Ως επί το πλείστον όμως απαρτίζεται από νέους ανθρώπους με επιστημονική κατάρτιση και φρέσκιες ιδέες. Το 95% της παράταξης αποτελείται από νέους ανθρώπους.
Στα ψηφοδέλτια θα συμμετέχουν 160 άτομα. Η συμμετοχή ανθρώπων που έχουν αυτοδιοικητική εμπειρία και μπορούν να στηρίξουν τους νεότερους μόνο κακή δεν είναι».