Τετάρτη, 26 Ιουνίου, 2024
ΑρχικήΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΕΥΟΣΜΟΥΑν δεν βραβεύσουν τον Αγροτικό Αστέρα ας βραβεύσουν τον Πανδραμαϊκό

Αν δεν βραβεύσουν τον Αγροτικό Αστέρα ας βραβεύσουν τον Πανδραμαϊκό

Αύριο Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2022 στις 12:00 στο Πολυλειτουργικό Κέντρο – Θέατρο “Μίκης Θεοδωράκης” ο δήμος Κορδελιού Ευόσμου θα βραβεύσει τα αθλητικά σωματεία του Δήμου που κατά την αθλητική περίοδο 2021-2022 είτε ανέβηκαν κατηγορία, είτε είχαν διακρίσεις σε εθνικούς και διεθνείς αγώνες καθώς και αθλητές που κατέκτησαν πρώτη, δεύτερη ή τρίτη θέση στα ατομικά αθλήματα σε αντίστοιχους αγώνες.

Προφανώς στην εκδήλωση αυτή που διοργανώνει ο δήμος Κορδελιού Ευόσμου, δεν θα βραβευτεί ο Αγροτικός Αστέρας για την άνοδό του στη Super League 2, αφού τελικά δεν ανέβηκε κατηγορία γιατί ότι κέρδισε με τον ιδρώτα των παιχτών του μέσα στους αγωνιστικούς χώρους, το έχασε στα χαρτιά με τη διοίκηση του δεύτερου μεγαλύτερου δήμου της βόρειας Ελλάδας να μην μπορεί να παρέμβει για να μην διαπραχθεί μια τόσο μεγάλη αδικία.

Αφού όμως από την αυριανή εκδήλωση θα λείπει ο Αγροτικός Αστέρας, ας καλούσε η διοίκηση Μανδαλιανού τον Πανδραμαϊκό για να τον βραβεύσει, γιατί εκείνος έκανε τα αδύνατα δυνατά για να ανέβει κατηγορία στη θέση του Αγροτικού Αστέρα. Ας τον βραβεύσει η διοίκηση Μανδαλιανού γιατί εκείνος κίνησε γη και ουρανό μαζί με τον δήμαρχο της Δράμας, κάτι που δεν έκανε ο δήμαρχος του δεύτερου μεγαλύτερου δήμου της βόρειας Ελλάδας.