Η ραγδαία αύξηση των τιμών στην ενέργεια και η συσσώρευση υποχρεώσεων, λόγω της πανδημίας, έχουν οδηγήσει σε οικονομικό αδιέξοδο χιλιάδες επαγγελματίες και αυτοαπασχολούμενους του νομού Θεσσαλονίκης.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Παρά τις συνεχείς εκκλήσεις μας προς την Πολιτεία για την περαιτέρω στήριξη των μικρομεσαίων επιχειρήσεων, δεν τύχαμε ακόμη θετικής ανταπόκρισης.
Για τον λόγο αυτό, η Ομοσπονδία Επαγγελματιών και Εμπόρων Νομού Θεσσαλονίκης (ΟΕΕΘ) συμμετέχει στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας που διοργανώνει η ΓΣΕΒΕΕ, στις 10:30 το πρωί της Τετάρτης 9 Νοεμβρίου, έξω από το Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Θεσσαλονίκης (ΕΚΘ), στη συμβολή των οδών Αριστοτέλους και Ολύμπου.
Όλοι μαζί μπορούμε να πετύχουμε όσα διεκδικούμε.
Δελτίο τύπου της Ομοσπονδίας Επαγγελματιών Εμπόρων Θεσσαλονίκης