Ο γνωστός δημοσιογράφος του Ευόσμου Πέτρος Λεμπετλής σχολίασε στο facebook το άρθρο της «Αγκίδας» με τίτλο «Η Μαρία Μανούκα δίπλα στο Νέστορα Λαφαζανίδη στην εξέδρα των επισήμων».
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Σύμφωνα με τον Πέτρο Λεμπετλή αποχωρήσεις μελών πρέπει να αναζητηθούν στην αντιπολίτευση και όχι στη διοίκηση.
Το σχόλιο του κυρίου Λεμπετλή είναι το παρακάτω:
«Ο “πεινασμένος, πολιτικά καρβέλια ονειρεύεται”, που μόλις η προσμονή τους για εξουσία αποδειχθεί απατηλή, τότε η πολυκερματισμένη ήδη σήμερα δημοτική αντιπολίτευση, θα αποκτήσει ακόμη μεγαλύτερη διαλυτική ορμή. Ας αναζητηθούν λοιπόν εκεί οι νέες αποχωρήσεις!!!»