Εν μέσω υψηλών θερμοκρασιών, ιδιαίτερα θερμή αναμένεται η αυριανή συνεδρίαση της 27ης Ιουλίου 2022 του Δημοτικού Συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου καθώς υπάρχουν δύο σοβαρά ζητήματα που απασχολούν το δήμο και πιθανότατα θα τεθούν από την αντιπολίτευση.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Το πρώτο θέμα αφορά τις συμβάσεις με τις οποίες θα προσληφθούν από το δήμο οι σχολικές καθαρίστριες και το άλλο είναι η συστέγαση του 24ου και του 19ου δημοτικών σχολείων Ευόσμου.
Το Δημοτικό Συμβούλιο θα συνεδριάσει στις 19:00 το απόγευμα με 18 θέματα ημερήσιας διάταξης στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου στο δημαρχείο.
Ο δήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου, Κλεάνθης Μανδαλιανός, έχει να παραβρεθεί από τις 11 Μαΐου 2022 σε διαδικασία τοποθετήσεων στο Δημοτικό Συμβούλιο και να απαντήσει σε ερωτήσεις της αντιπολίτευσης. Δυόμιση μήνες απών ο κύριος Μανδαλιανός από διαδικασία τοποθετήσεων/ερωτήσεων. Άραγε υπάρχει άλλος τέτοιος δήμαρχος σ’ ολόκληρη την Ελλάδα;
Κιμ. Ο.
Παρακολουθήστε την απευθείας μετάδοση της συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου ακολουθώντας το σύνδεσμο: https://www.youtube.com/channel/UCteaArGHIt3ci5Wyuf9FyQA