Όπως στους περισσότερους είναι γνωστό, ο Δημήτρης Αραμπατζής παραιτήθηκε χθες Τρίτη 11 Ιουλίου 2022 από τη θέση του δημοτικού συμβούλου Κορδελιού Ευόσμου για λόγους ευθιξίας.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ο δημοτικός σύμβουλος που είναι πρώτος αναπληρωματικός της παράταξης αυτήν τη στιγμή είναι ο Ανέστης Κεχαγιάς.
Ο κύριος Κεχαγιάς, εφόσον αποδεχτεί τη θέση του δημοτικού συμβούλου, θα ορκιστεί πολύ σύντομα συμπληρώνοντας τη θέση που άφησε κενή στο Δημοτικό Συμβούλιο ο Δημήτρης Αραμπατζής.
Με δεδομένο ότι το Δημοτικό Συμβούλιο θα συνεδριάσει ξανά στο τέλος του μήνα, η κενή θέση μέχρι τότε θα έχει πληρωθεί.
Τα. Σ.