Ολοκληρώθηκε σήμερα η 3μερη διάθεση προϊόντων στο πλαίσια του επισιτιστικού προγράμματος “Αποκεντρωμένες προμήθειες τροφίμων και βασικής υλικής συνδρομής, διοικητικές δαπάνες και παροχή συνοδευτικών μέτρων 2015-2016, 2018-2019, του ΤΕΒΑ 2014-2020” από την Περιφερεική Ενότητα Θεσσαλονίκης της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, στις εγκαταστάσεις του Κέντρου Στήριξης του Δήμου Κορδελιού Ευόσμου.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τα προϊόντα δόθηκαν σε δικαιούχους του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης (ΚΕΑ), μέσω ΤΕΒΑ.
Την διαδικασία διανομής συντόνισε η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας – Δημόσιας Υγείας και Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης Κορδελιού Ευόσμου κ. Φωτεινή Πεσματζόγλου Δεβετζή, η οποία συνεχάρει τους υπαλλήλους του τμήματος για τον προγραμματισμό και την τήρηση των μέτρων προστασίας από τον COVID 19.
Από την ιστοσελίδα του δήμου Κορδελιού Ευόσμου