![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/01/pasxalidoy-maria-5.jpg)
«Πνιγόμαστε από τη δυσοσμία και δεν μπορούμε να αναπνεύσουμε», φώναξε η Μαρία Πασχαλίδου κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου της 2ας Φεβρουαρίου 2022. Η κυρία Πασχαλίδου τόνισε ότι θα μπορούσαν να γίνουν πάρα πολλά και δεν γίνονται, ενώ αναφέρθηκε και στη δυνατότητα μετεγκατάστασης διαφόρων δομών των ΕΛΠΕ έστω και σε βάθος χρόνου.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Η απάντηση του κυρίου δημάρχου, ενώ παραδέχτηκε το πρόβλημα, ήταν ότι θα γίνουν μετρήσεις και ανάλογα θα πορευτούμε. Προκειμένου, δηλαδή, ο δήμος να αντιδράσει στην αφόρητη κατάσταση που ζουν σχεδόν καθημερινά χιλιάδες κάτοικοι του δήμου, θέλει οπωσδήποτε νέες μετρήσεις.
Τα. Σ.
Ο Κλεάνθης Μανδαλιανός δεν είπε ποτέ ότι μειώθηκε η δυσοσμία!