![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/11/texnikh-yphresia-dhmos-kordelioy-eyosmoy.jpg)
Την Παρασκευή 7 Ιανουαρίου 2022 και πάλι δεν γίνονταν έλεγχοι πιστοποιητικών covid-19 σε Υπηρεσίες του δήμου Κορδελιού Ευόσμου, σε μια περίοδο που η πανδημία καλπάζει και δεν ξέρουμε τί θα μας ξημερώσει. Τελικά τα όσα είπε ο δήμαρχος Κλεάνθης Μανδαλιανός σε συνέντευξή του σχετικά με το ότι πλησιάζουμε στη λήξη της πανδημίας είναι πολύ βολικά. Αφενός ο δήμος δεν προσλαμβάνει επαρκή αριθμό σχολικών καθαριστριών, αφετέρου έχει αφήσει δημοτικά κτίρια χωρίς ελέγχους πιστοποιητικών covid-19. Ο δήμος Κορδελιού Ευόσμου στον αυτόματο πιλότο και ό,τι βρέξει θα κατεβάσει!!
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Δημ. Θ.