![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/08/taxidhs-xrhstos-stavridhs-giwrgos.jpg)
130 νεκροί χθες από την πανδημία. Κατάμαυρο ρεκόρ θανάτων από covid-19 στη χώρα από την αρχή της πανδημίας. Στις Μονάδες Εντατικής Θεραπείας, προπαντός στη Θεσσαλονίκη, υπάρχει το αδιαχώρητο, διασωληνωμένοι εκτός ΜΕΘ και ο δήμος Κορδελιού Ευόσμου δεν έχει κάνει το πιο απλό απ’ όλα, δεν έχει κάνει μια καμπάνια για να πείσει τους κατοίκους να εμβολιαστούν.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τι θα κάνουν οι κύριοι Ταξίδης και Σταυρίδης με την καμπάνια για τους εμβολιασμούς; Θα κάνουν κάτι για να γίνει; Έχουν κάνει προτάσεις στο δήμαρχο κι εκείνος δεν τις έχει υλοποιήσει; Τι περιμένουν; Να έρθει ένα πιο σφοδρό κύμα και να ζήσουμε ακόμα χειρότερα από αυτά που ζούμε τώρα;
Εκτός και αν η μόνη αρμοδιότητα των κυρίων Ταξίδη και Σταυρίδη, σχετικά με τον περιορισμό της πανδημίας, είναι η οργάνωση των rapid test στο δήμο, αλλά τότε θα πρέπει να μας πουν σε ποιο στέλεχος της διοίκησης θα πρέπει να απευθύνουμε τα ερωτήματα.
Κ. Τσ.