![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2019/06/dhmarxeio-kordelioy-evosmoy-kontino.jpg)
Από αύριο θα επιβάλλεται 300 ευρώ πρόστιμο στους υπαλλήλους του δήμου Κορδελιού Ευόσμου που δεν κάνουν το rapid test τις ημέρες που πρέπει και όπως ορίζει ο νόμος. Αυτό δήλωσε ο αντιδήμαρχος Διοικητικών Υπηρεσιών και Αναπληρωτής δημάρχου, Κώστας Σωτηράκης, πριν από λίγο κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου που βρίσκεται σε εξέλιξη. Ο κύριος Σωτηράκης τόνισε ότι ασχέτως με το τι πιστεύει ο καθένας, πρέπει να εφαρμόζεται ο νόμος.