![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/01/pasxalidoy-maria-5.jpg)
Κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου της 3ης Νοεμβρίου 2021, η Μαρία Πασχαλίδου, ενώ είχε το λόγο, άκουσε τον δήμαρχο Κορδελιού Ευόσμου να λέει πως δεν μπορεί να ακούει σαχλαμάρες. Η Μαρία Πασχαλίδου ούτε επιτέθηκε στο δήμαρχο, ούτε τον απείλησε ότι θα του κάνει μήνυση επειδή την πρόσβαλε. Η απάντηση της κυρίας Πασχαλίδου ήταν πολιτικότατη. Προφανώς η Μαρία Πασχαλίδου αντιλαμβάνεται ότι η μεταφορά της πολιτικής ζωής στα δικαστήρια είναι απαράδεκτη. Καλά είναι αυτό που αντιλαμβάνεται η Μαρία Πασχαλίδου να το αντιληφθούν και άλλοι που προσπαθούν να μετατρέψουν την πολιτική ζωή σε δικαστικό αγώνα.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Κιμ. Ο.
Ο δήμαρχος είπε ότι δεν μπορεί να ακούει σαχλαμάρες την ώρα που μιλούσε η Μαρία Πασχαλίδου
«Απαξίωση του Δημοτικού Συμβουλίου με ευθύνη του Προέδρου και της Δημοτικής αρχής»
Πρόεδρος του δημάρχου ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου