![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/09/sarhgiannidhs-vasilhs-5.jpg)
Ο γνωστός δημοσιογράφος της Θεσσαλονίκης Βασίλης Σαρρηγιαννίδης σχολιάζοντας στο facebook το άρθρο της «Αγκίδας» με τίτλο «Αποφασισμένη η διοίκηση του δήμου Κορδελιού Ευόσμου να μην κάνει δια ζώσης συνεδριάσεις!», έγραψε τα παρακάτω:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Ο κ. Σούλας που έθεσε το ζήτημα και οι λοιπές παρατάξεις μπορούν να απέχουν από τις συνεδριάσεις μαζί με τους δημοτικούς τους συμβούλους μέχρι να γίνουν δια ζώσης. Τι θα κάνει τότε ο λαλίστατος πρόεδρος; Θα βρει λύση ή θα πάρει ένα σταυρόλεξο να περνάει την ώρα του μέχρι να ξαναγίνει συνεδρίαση;»