![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/06/kinhmatografos-therinos-pylaia.jpg)
Όπως ενημερωνόμαστε από το διαδίκτυο, στο δήμο Πυλαίας Χορτιάτη κάνουν και δωρεάν προβολές ταινιών. Ο συγκεκριμένος δήμος προφανώς κάνει κάτι τέτοιο επειδή στα όριά του κατοικούν οικονομικά αδύνατοι.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Στο δήμο Κορδελιού Ευόσμου δεν έχει ανακοινωθεί κάτι αντίστοιχο. Προφανώς είναι γιατί στο δήμο κατοικούν οικονομικά ισχυροί ή γιατί οι δωρεάν προβολές ταινιών θα πρέπει να είναι αποτέλεσμα χορηγιών, όπως και το Πασχαλινό τραπέζι των φτωχών.
Κώστας Καρακώστας