![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/03/koimhthria-eyosmoy-evosmoy-2.jpg)
Σε άμεση επέκταση των κοιμητηρίων της Δυτικής Θεσσαλονίκης προχωράει η νέα διοίκηση του Συνδέσμου Δυτικής Θεσσαλονίκης που διαχειρίζεται τα κοιμητήρια. Η νέα διοίκηση δρομολόγησε ήδη τις διαδικασίες προκειμένου να γίνει η επέκταση, η οποία επιβάλλεται εδώ και καιρό. Καλώς εχόντων των πραγμάτων κι αν δεν υπάρξουν προβλήματα η επέκταση θα έχει ολοκληρωθεί σε περίπου έναν χρόνο, παρατείνοντας κατά ένα χρόνο την εκταφή των νεκρών και δίνοντας λύση στα προβλήματα που δημιουργούνται στη σημερινή κατάσταση.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Αυτά και άλλα πολλά ενδιαφέροντα είπαν σε συνέντευξή τους στην «Αγκίδα», η οποία θα δημοσιευτεί τις επόμενες ημέρες, ο κύριος Γρηγόρης Κυριακίδης, αντιπρόεδρος του Συνδέσμου και δημοτικός σύμβουλος της παράταξης του Κλεάνθη Μανδαλιανού, και ο κύριος Πέτρος Τράκας, ο οποίος διορίστηκε από τη νέα διοίκηση στη θέση του Γενικού Γραμματέα.
Πρόεδρος και αντιπρόεδρος των κοιμητηρίων Ευόσμου εκλέχτηκαν για πρώτη φορά ως δημοτικοί σύμβουλοι
Τέσσερα νέα χωνευτήρια κατασκευάστηκαν στα Κοιμητήρια