![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2019/07/swthrakhs-kwstas-nea-pnoh-mandalianos.jpg)
Ο Κώστας Σωτηράκης στη συνέντευξη που παραχώρησε στην «Αγκίδα» ανέφερε ότι «εκλεγμένος της παράταξης Σούλα, τη δεύτερη Κυριακή τριγυρνούσε φορώντας κονκάρδα του Καμαρινού» και αυτό ήταν λυπηρό γεγονός. Ο Κώστας Σωτηράκης συνέχισε λέγοντας ότι «κι εγώ έχω χάσει κι εγώ δεν πέρασα στη δεύτερη Κυριακή των εκλογών του 2014, αλλά δεν θα μπορούσα να κάνω τέτοια πράγματα». Ο κύριος Σωτηράκης εκτίμησε ότι στο δια ταύτα η συμπεριφορά του δημοτικού συμβούλου με την κονκάρδα δεν βοήθησε τον Γιάννη Καμαρινό.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ολόκληρη η συνέντευξη του Κώστα Σωτηράκη, τις επόμενες ημέρες στην «Αγκίδα».
«Ο δήμος ήταν παρατημένος από τη διοίκηση Σούλα»
Σωτηράκης Κώστας: Με τον Κλεάνθη Μανδαλιανό ούτε μοιράσαμε θέσεις, ούτε συζητήσαμε για θέσεις