![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2019/06/mpataxtshs.jpg)
Σε μια σοβαρότατη καταγγελία προχώρησε πριν από μερικές ώρες μέσω ανάρτησής του σε Μέσο Κοινωνικής Δικτύωσης ένας εκ των υποψηφίων δημάρχων Κορδελιού Ευόσμου. Ο υποψήφιος δήμαρχος κατήγγειλε ότι κάποιος αιρετός κερνούσε από το κυλικείο του δημαρχείου χωρίς να πληρώνει και τον καλεί πριν «μας αδειάσει τη γωνιά» να πληρώσει αυτά που χρωστάει. Επειδή όμως ο υποψήφιος δήμαρχος δεν γράφει όνομα του μπαταχτσή, είναι φυσικό όσοι διαβάζουν την ανάρτηση να υποψιάζονται όλα τα στελέχη της απερχόμενης διοίκησης, τα οποία εδρεύουν στο κτίριο του δημαρχείου. Καλά είναι ο υποψήφιος δήμαρχος να πει το όνομα του μπαταχτσή, αφού διαθέτει τέτοια στοιχεία, για να μην υποψιάζεται ο κόσμος όλη την απερχόμενη διοίκηση. Καλύτερα θα ήταν βέβαια να έλεγε το όνομα του μπαταχτσή προεκλογικά. Απορούμε πως ένα τόσο σπουδαίο χαρτί δεν το χρησιμοποίησε για να κερδίσει το δήμο…
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Περ.