Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΑθλητισμόςΟ ΟΦΗ παρέμεινε στη Super League

Ο ΟΦΗ παρέμεινε στη Super League

Στα «σαλόνια» της Super League παρέμεινε ο ΟΦΗ ο οποίος στον δεύτερο αγώνα μπαράζ επικράτησε του Πλατανιά στο Ηράκλειο με 3-2. Υπενθυμίζουμε ότι ο πρώτος αγώνας είχε λήξει ισόπαλος χωρίς τέρματα.

Το σημερινό παιχνίδι ήταν δραματικό με τους γηπεδούχους του Χάιμε Βέρα να λυτρώνονται στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, με φάουλ του Ναμπί.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 11ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Νέιρα, ωστόσο πρόκειται για μεγάλο λάθος υπόδειξη του διαιτητή Κομίνη, αφού δεν υπήρξε παράβαση στην επέμβαση του Ποζατζίδη επί του Σάσι.

Ο Πλατανιάς ισοφάρισε το 42’ με τον Τσαμούρη. Στο 69’ ο Γιακουμάκης ξανάδωσε την πρωτοπορία στον ΟΦΗ, για να κάνει το 2-2 ο Παπανικολάου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Ναμπί να γράφει το 3-2 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης.

Σημειώνεται ότι οι ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής των Γιακουμάκη και Μπιανκόνι, με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι δύο.