![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2018/10/rypansh-kordelio-evosmos-4.jpg)
Εκδήλωση για το οξυμένο πρόβλημα της δυσοσμίας στη Δυτική Θεσσαλονίκη διοργανώνει η «Λαϊκή Συσπείρωση» Κορδελιού – Ευόσμου, την Κυριακή 17 Μάρτη, στις 11 το πρωί στο ΚΑΠΗ Κορδελιού.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Θα μιλήσουν ο Θανάσης Κοκονάς, υποψήφιος δήμαρχος Κορδελιού – Ευόσμου, ο Γιάννης Ζιώγας, αναπληρωτής καθηγητής του Τμήματος Χημείας του ΑΠΘ και υποψήφιος περιφερειακός σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας, η Μαρίνα Σαμαρτζίδου – Βότση, υποψήφια δημοτική σύμβουλος Κορδελιού – Ευόσμου, και η Μαρία Τσολάκη, εργαζόμενη στην ΕΚΟ, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ενέργειας.