![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ο Σύλλογος Ποντίων Ευόσμου «ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΡΕΜΑΣΤΗ» παρουσιάζει την Πέμπτη 2 Μαρτίου 2017 και ώρα 21:00 το πρόγραμμα εκμάθησης της ποντιακής διαλέκτου και των στόχων του. Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει την ίδια ημέρα.
Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Πέμπτη ώρα 21:00 στην έδρα του συλλόγου από τον καθηγητή μέσης εκπαίδευσης με πιστοποίηση της γνώσης της ποντιακής διαλέκτου κ. Τερζίδη Γιάννη.
Δηλώσεις συμμετοχής στα γραφεία του συλλόγου.
Πληροφορίες τηλ.2310775346