Δημοτικό Συμβούλιο 30 Οκτώβρη 2015
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Στην τοποθέτηση του διευθυντή καθαριότητας του δήμου, ο οποίος λέει ότι η διαδικασία δημιουργίας νέας επιτροπής είναι απαράδεκτη, γιατί αμφισβητεί την νομιμότητα των ενεργειών της υπηρεσίας του και αφήνει σκιές παράνομων πράξεων, ο δήμαρχος αφού πρώτα αναγνωρίζει δικαίωμα στον κ. Αποστόλου να ανακατέβει τη λειτουργία του δήμου για να ελέγξει συναδέλφους του δημοτικούς συμβούλους, των οποίων την ακεραιότητα αμφισβητεί, επικαλείται το ότι ο ίδιος ζήτησε συγνώμη από τον κ. Αποστόλου και ζητάει να υποχωρήσει και ο κ. Χαλκίδης! Στη συνέχεια της συνεδρίασης ο κ. Αποστόλου απέδειξε στον δήμαρχο ότι ο κ. Χαλκίδης είχε δίκιο στο ότι οι συγνώμες και τα παρακαλετά δεν μπορούν να λύσουν το πρόβλημα!