Δημοτικό Συμβούλιο 30 Οκτώβρη 2015
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ο κ. Λαφαζανίδης ζητάει συνεργασία με το «Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης» έτσι ώστε να συστεγαστούν το Κέντρο και ο Παιδικός Σταθμός για να ωφεληθούν οι κάτοικοι του δήμου. Ο κ. Λαφαζανίδης ολοκληρώνει την τοποθέτησή του λέγοντας ότι το «Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης» πρέπει να παραμείνει στο δήμο, αλλά οπωσδήποτε πρέπει να ξανασυζητηθούν οι όροι που θέτει το υπουργείο.