Ο Γιώργος Κομνηνός, δημότης του Δήμου Κορδελιού Ευόσμου, έθεσε υποψηφιότητα στις Ευρωεκλογές με το κόμμα της Ελληνικής Λύσης και έρχεται 8ος πανελλήνια ανάμεσα στους 42 συνυποψηφίους του.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας των υποψηφίων δεν είναι τελικά. Ο Γιώργος Κομνηνός ακολουθείται κατά πόδας από συνυποψήφιό του, αλλά στη χειρότερη περίπτωση θα βρεθεί στην 9η θέση
Στην Α΄ Θεσσαλονίκης ο Γιώργος Κομνηνός, με τα μέχρι τώρα αποτελέσματα της σταυροδοσίας, έρχεται 4ος.
Αναμφισβήτητα η παρουσία του Γιώργου Κομνηνού στις Ευρωεκλογές ήταν απόλυτα επιτυχημένη.
Αποτελέσματα Ευρωεκλογών 2024 στο δήμο Κορδελιού Ευόσμου