Σε επικοινωνία που είχε η «Αγκίδα» με τον Πέτρο Μεσθανέα, Αντιδήμαρχο Καθημερινότητας, Πολιτικής Προστασίας και Υποδομών», μας ενημέρωσε ότι την ημέρα που η αρμόδια Υπηρεσία έκλεισε την τρύπα στο οδόστρωμα της οδού Κολοκοτρώνη, έκλεισε άλλες τέσσερις τέτοιες τρύπες σε άλλες οδούς του δήμου.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Μάλιστα ο κύριος Μεσθανεύς μας ενημέρωσε ότι οι άλλες τρύπες στα οδοστρώματα ήταν μεγαλύτερες από αυτές του οδοστρώματος της οδού Κολοκοτρώνη.
Ο Αντιδήμαρχος επισήμανε ότι εξαιτίας των υψηλών θερμοκρασιών που επικρατούν και των υψηλότερων που θα επικρατήσουν τις επόμενες ημέρες, ενδέχεται να παρουσιαστούν παρόμοια προβλήματα στο οδόστρωμα και άλλων οδών.
Ο Πέτρος Μεσθανεύς κάλεσε τους κατοίκους που εντοπίζουν τέτοια προβλήματα να ενημερώνουν τον δήμο, προκειμένου να γίνουν οι απαραίτητες εργασίες για να μην υπάρξει κανένα ατύχημα.