Η παράταξη Μανούκα δουλεύει κανονικά τον κόσμο στον Δήμο Κορδελιού Ευόσμου για την τροποποίηση του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας του δήμου.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Πύρινους λόγους έβγαλαν στελέχη της παράταξης Μανούκα εναντίον της τροποποίησης του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας που εισηγήθηκε η διοίκηση Αλεξανδρίδη, κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου της 4ης Ιουνίου 2024.
Η ίδια η επικεφαλής της παράταξης, η Μαρία Μανούκα, μίλησε για παρατυπίες στον Οργανισμό Εσωτερικής Υπηρεσίας και για την ανάγκη να ελεγχθεί η νομιμότητά του από την Αποκεντρωμένη Διοίκηση.
Επιπλέον η κυρία Μανούκα και ο κύριος Γαρούφας κατηγόρησαν τη διοίκηση ότι ο Οργανισμός Εσωτερικής Υπηρεσίας που εισηγήθηκε η διοίκηση Αλεξανδρίδη είναι μόνο διευθετήσεις και εξυπηρετήσεις προεκλογικών υποσχέσεων και δεσμεύσεων.
Αφού συνέβησαν όλα αυτά και αφού η παράταξη Μανούκα έδωσε τον υπέρ πάντων αγώνα εναντίον της τροποποίησης του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας του Δήμου Κορδελιού Ευόσμου, ο δημοτικός σύμβουλος της παράταξής τους κύριος Χρήστος Αντίνου ψήφισε την τροποποίηση.
Ο Χρήστος Αντίνου είναι δημοτικός σύμβουλος της παράταξης Μανούκα, σημαίνον στέλεχος της παράταξης, αφού επιπλέον είναι και πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Ελευθερίου Κορδελιού. Ούτε ο κύριος Αντίνου έχει παραιτηθεί από την παράταξη Μανούκα, ούτε η παράταξη Μανούκα τον έχει διαγράψει.
Η παράταξη Μανούκα κάνει μαχητική αντιπολίτευση εναντίον της διοίκησης Αλεξανδρίδη, ενώ ψηφίζει εισήγηση την ώρα που την καταψηφίζει. Η παράταξη Μανούκα κάνει επιθετική αντιπολίτευση με την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Ποιον νομίζει ότι δουλεύει τελικά η παράταξη Μανούκα;
Βασίλης Κιμ.
Η Μαρία Μανούκα δεν μπόρεσε να πείσει τον πρώτο δημοτικό της σύμβουλο