Η Φιλαρμονική του δήμου Κορδελιού Ευόσμου έκανε εμφάνιση την 25η Μαρτίου 2024, μετά από δυόμιση χρόνια απουσίας.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Οι υπεύθυνοι όμως της Φιλαρμονικής αισιοδοξούν ότι μέχρι την 28η Οκτωβρίου 2024 θα αριθμεί πάνω από 100 μουσικούς!
Η αισιοδοξία αυτή απορρέει από το γεγονός ότι ο δημοτικός σύμβουλος Σάββας Ξενιτόπουλος αποφάσισε να ασχοληθεί με τη Φιλαρμονική.
Όπως είναι γνωστό ο Σάββας Ξενιτόπουλος είναι μεγάλος καθηγητής στο φωτομοντάζ, οπότε δεν του είναι τίποτα να αυξήσει τον αριθμό των μελών της φιλαρμονικής.
Για να καταλάβετε πόσο άσσος είναι ο Σάββας στο φωτομοντάζ, πρέπει να μάθετε ότι σήμερα Κυριακή, μαζί με παρέα, αναζητούσε άδειο τραπέζι σε καφετέρια της πλατείας Ευόσμου. Παρ’ όλο που η ώρα ήταν δύσκολη και κανένας δεν έβρισκε, ο Σάββας βρήκε, αφού τοποθέτησε την παρέα σε τραπέζι γνωστής καφετέριας, κάνοντας παρέμβαση με… φωτομοντάζ!!
Σ.Μ.
ΥΓ. Κουίζ: Μπορείτε να βρείτε ποιοι δεν προστέθηκαν με φωτομαντάζ στη φωτογραφία του παρόντος δημοσιεύματος;!