Στο κατάμεστο από κόσμο θέατρο «Σοφία Βέμπο» του δήμου Αμπελοκήπων Μενεμένης έγινε το Σάββατο 11 Νοεμβρίου η παρουσίαση του βιβλίου της Σοφίας Τριανταφυλλίδου με τίτλο «Το σπίτι στη ράχη ενός ψαριού».
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Η συγγραφέας πολύ συγκινημένη για την υπέροχη βραδιά με συνδημότες, φίλους αγαπημένους, παλιούς αγαπημένους συναδέλφους, ευχαρίστησε τον Δήμαρχο Αμπελοκήπων- Μενεμένης Λάζαρο Κυρίζογλου που την τίμησε με την παρουσία του καθώς επίσης τον νεοεκλεγέντα δήμαρχο Κορδελιού Ευόσμου Λευτέρη Αλεξανδρίδη και τον αντιδήμαρχο Πολιτισμού Αμπελοκήπων Μενεμένης Παύλο Κεσόγλου.
Ο Λευτέρης Αλεξανδρίδης συνεχάρη την Σοφία Τριανταφυλλίδου για το βιβλίο της, της ευχήθηκε καλοτάξιδο και δεσμεύτηκε πως η παρουσίαση του επόμενου βιβλίου της θα γίνει στο δήμο Κορδελιού Ευόσμου.
Ακολουθεί video με την σύντομη τοποθέτηση του κυρίου Αλεξανδρίδη
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/11/sofia-triantafyllidoy-to-spiti-sth-raxh-enos-psarioy-biblio-688x1024.jpg)