Στην παράθεση οικονομικών στοιχείων από τον αντιδήμαρχο Οικονομικών Κορδελιού Ευόσμου, Κώστα Αμανατιάδη, απάντησε με τον παρακάτω τρόπο η Δροσιά Δημητρίου:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Το πρόβλημα του Δήμου είναι ότι κοιμούνται ήσυχοι οι διοικούντες ενώ τα σχολεία έχουν εγκαταλειφθεί να ρημάζουν ελλείψει κονδυλίων, ενώ η καθαριότητα λειτουργεί όσο λειτουργεί μόνο λόγω των προσπαθειών των εργαζομένων, ενώ στο πράσινο δεν γίνονται αποψιλώσεις των πάρκων εξαιτίας ελλείψεων υλικών και άλλα τόσα.
Ας αφήσει ο κ. Αμανατιαδης τον βαθύ του ύπνο, ας πάρει αλά μπρατσέτα τον Δήμαρχο του αιώνα κι ας κάνουν μια βόλτα στον Δήμο που διοικούν εδώ και 4 χρόνια. Να δούμε αν μετά από αυτό θα καταφέρουν να κοιμηθούν ήσυχοι το βράδυ».