Ο Σωτήρης Μαγόπουλος, πρώην αντιδήμαρχος του δήμου Κορδελιού Ευόσμου και πρώην πρόεδρος του Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Θεσσαλονίκης, έκανε μια λακωνική δήλωση στην «Αγκίδα» για την προσχώρηση του Στέργιου Στεργιάδη στην παράταξη Μανδαλιανού.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Η δήλωση του κυρίου Μαγόπουλου είναι η εξής:
«Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Εάν προσχωρήσει στην παράταξη Μανδαλιανού και ο γηραιότερος της τριάδας, όπως ακούγεται ότι θα κάνει, τότε η επιστήμη εκτός από τα χέρια θα σηκώσει ψηλά και τα πόδια».
Ο λόγος που ο Στέργιος Στεργιάδης προσχώρησε στην παράταξη Μανδαλιανού…