Αυτά που ακούγονται πλέον στο δήμο Κορδελιού Ευόσμου μοιάζουν με ταινία επιστημονικής φαντασίας, αλλά δυστυχώς δεν διαψεύδονται οπότε έχουν σίγουρα κάποια δόση αλήθειας.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Οι διαδόσεις λένε ότι δημοτικός σύμβουλος της μείζονος αντιπολίτευσης Κορδελιού Ευόσμου θα πάρει την αντιδημαρχία Κοινωνικής Πολιτικής της Φωτεινής Πεσματζόγλου Δεβετζή, η οποία θα είναι υποψήφια βουλευτής με τη Νέα Δημοκρατία.
Οι διαδόσεις λένε ότι δημοτικός σύμβουλος της μείζονος αντιπολίτευσης Κορδελιού Ευόσμου θα πάρει την αντιδημαρχία Οικονομικών, ώστε ο νυν αντιδήμαρχος Κώστας Αμανατιάδης να αναλάβει πρόεδρος της Δημοτικής Επιχείρησης στην οποία πρόεδρος είναι η κυρία Πεσματζόγλου Δεβετζή.
Υπάρχουν και άλλες διαδόσεις αλλά πόσες τέτοιες διαδόσεις μπορεί να αντέξει η καρδιά του δημότη Κορδελιού Ευόσμου που αντιλαμβάνεται πλέον πως ο καβγάς μόνο για τα δικά του προβλήματα δεν γίνεται;
Εάν αυτές οι διαδόσεις γίνουν ειδήσεις, τότε θα είναι πασιφανές ότι κάποιοι έχουν αποφασίσει να μετατρέψουν το δήμο Κορδελιού Ευόσμου σε Δελφινάριο και τις δημοτικές εκλογές σε επιθεώρηση.
Σ.