Το παρακάτω σχόλιο έκανε στο facebook ο επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης Κορδελιού Ευόσμου, Γιάννης Καμαρινός, στη δήλωση του Σωτήρη Μαγόπουλου ότι στηρίζει τη Μαρία Μανούκα γιατί αυτή είναι η υποψήφια δήμαρχος:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Σχόλιο για τον Χ ΑΝΤΙΝΟΥ. Όντως ο Σωτήρης είναι άρχοντας, τελειομανής, εργατικός, παραγωγικός ανιδιοτελής, αλλά λίγο παραπονιάρης και γκρινιάρης. Αυτά έχω εισπράξει όσο τον ξέρω».
Προφανώς ο Γιάννης Καμαρινός αναφέρεται στο παρακάτω σχόλιο που έκανε ο Χρήστος Αντίνου στην κοινοποίηση του ίδιου δημοσιεύματος από τον Σωτήρη Μαγόπουλο:
«Κύριε Σωτήρη είσαι άρχοντας. Είναι τιμή για μένα που σε γνώρισα μέσα από αυτή τη διαδικασία!!!!!»