Ο Δημήτρης Χριστάκης, με παρουσία στα της Τοπικής Αυτοδιοίκησης του δήμου Κορδελιού Ευόσμου, σχολίασε στο facebook τη συμπόρευση του Στάθη Καϊτετζίδη με τον Λευτέρη Αλεξανδρίδη:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Το σχόλιο του κυρίου Χριστάκη είναι το παρακάτω:
«Το παλιό και πάλι κυρίαρχο σε αυτό το ψηφοδέλτιο. Ελπίζω να καταλάβουν οι νέοι που μπήκαν με ελπίδα να ανατρέψουν το παλιό, ότι θα είναι νεροκουβαλητές στον μύλο τους».
Ο Δημήτρης Χριστάκης σαφώς εννοεί πως οι νέοι του ψηφοδελτίου θα κουβαλήσουν νερό στο μύλο των παλιών.
Τα. Σ.