Άμεση ήταν η απάντηση του Γιάννη Τεληωρίδη, υποψήφιου δημοτικού σύμβουλου με την παράταξη του Λευτέρη Αλεξανδρίδη, στο σχόλιο του Δημήτρη Χριστάκη περί κυριαρχίας του παλιού στο συνδυασμό «Δήμος Πρωταγωνιστής».
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Η απάντηση του Γιάννη Τεληωρίδη με σχόλιό του στο facebook είναι η παρακάτω:
«Η εμπειρία είναι απαραίτητη για να δώσει ώθηση και γνώση στους νέους. Απλό την ιστορία διδασκόμαστε, δεν την σβήνουμε, ούτε την πετάμε στο καλαθιά των αχρήστων».
Τα. Σ.