Με τον παρακάτω τρόπο αντέδρασε με σχόλιό του στο facebook ο γνωστός δημοσιογράφος του Ευόσμου Πέτρος Λεμπετλής στο δημοσίευμα της «Αγκίδας» με τίτλο «Σπουδαίο όνομα εντάσσεται σήμερα στο ψηφοδέλτιο του Λευτέρη Αλεξανδρίδη»:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Θα προτιμούσα να ακούσω ένα όνομα σαν το Παντελίδη Αχιλλέα Άκη, καθαρό και ντόμπρο παιδί, παρά κανένα βαρίδι του παρελθόντος, που σέρνει πίσω του….χίλια μύρια κύματα!!!»
Άραγε έχει κάποια πληροφορία ο Πέτρος Λεμπετλής και μιλάει «βαρίδι του παρελθόντος, που σέρνει πίσω του….χίλια μύρια κύματα»;